טיפולי שיניים

כל מה שרציתם לדעת על השיניים של חיית המחמד שלכם, וכמובן איך שומרים עליהן נקיות ועל ריח פה תקין.
לגור כלבים 28 שיני חלב. הן בוקעות סביב 4-6 שבועות ויוחלפו בגיל 3-7 חודשים ב-42 שיניים המחולקות ל-4 קבוצות עיקריות: חותכות(12)  , ניבים (4), קדם טוחנות (16) וטוחנות (10).
לגור חתולים 26 שיני חלב. הן בוקעות סביב 3-6 שבועות ב-30 שיניים המחולקות ל-4 קבוצות עיקריות: חותכות (12), ניבים (4), קדם טוחנות (10) וטוחנות (4).
הרכב השיניים: דנטין ואמייל,המעניק להן חוזק ומשטח חלק. השיניים אחוזות בתוך החניכיים, במצב תקין ובריא החניכיים בעלות גוון ורדרד.
האוכל בשלב הראשון מעובד בחלל הפה, חלקיקי מזון בשילוב עם רוק משמשים כקרקע פורייה לשגשוג חיידקים על פני השן וכך מתקבל הפלאק. כעבור יממה בשילוב עם מינרלים נוספים נוצרת האבנית.
בשלב זה נראה מעין ציפוי צהבהב עד חום המופיע על פני השן, וריח פה אשר הופך למטרד. כמו כן הימצאות החיידקים ווהווצרות האבנית עלולים לגרום גם לדלקת חניכיים המלווה באדמומיות, כאב ונטייה לדימומים עד החמרה המאופיינת בנסיגת חניכיים וחשיפת שורשי השן. בעלי חיים רבים בשלב זה יסבלו וימעיטו באכילה עד כדי הפסקה מוחלטת שלה.
במהלך הבדיקה הרפואית השגרתית נבדק חלל הפה ובהתאם לרמת האבן ולמצב החניכיים, יומלץ על ניקוי שיניים. חשוב לציין כי אבן שן, מרגע שנוצרה, אינה ניתנת להסרה אלא בניקוי שיניים מקצועיניקוי שיניים זהו הליך  הנעשה בהרדמה מלאה. ההרדמה נדרשת על מנת לאפשר לוטרינר לבחון את חלל הפה ולנקות אותו ללא תזוזת בעל החיים. לעיתים תתבצע עקירת שיניים במקרה פגיעה קשה במבנה השן, ריקבון שורש שן, חשיפה מוגזמת של שורש השן או שן מתנדנדת. בסיום הטיפול נעשה פוליש לכל השיניים - ליטוש והחלקה של פני השן מהשריטות המיקרוסקופיות שנגרמו במהלך הניקוי. פעולה זו חשובה על מנת למנוע הישארותם של אזורים מחוספסים המועדים להתפתחות אבנית חדשה.
הצטברות אבן שן הינה פעולה טבעית שתתרחש אצל כל כלב או חתול, המושפע בעיקר מגנטיקה ותלוי תזונה.

לא ניתן למנוע לחלוטין היווצרות והצטברות אבנית, אך יש ביכולתכם להאט את קצב הצטברותה, ובכך לרווח את מועדי ניקוי השיניים תחת הרדמה.
ישנן מספר פעולות שניתנות לביצוע ע"י הבעלים בבית:  
1. צחצוח שיניים – מומלץ על בסיס יומי או שימוש בג'ל אינזימתי המפרק את אבן השן.
2. תוספת מי פה למי השתייה מסייעת להפחתת כמות החיידקים ולהאטת הצטברות אבן השן.
3. האכלה במזון רפואי המותאם לבריאות השן, לרב מכיל כופתאות גדולות, עצמות לעיסה דנטליות
ג’ירפה - מרפאה וטרינרית • אלונים 2, קרית טבעון • 04-9536166 • חירום: 050-2210601 • דוא”ל: info@karnieli.com

האתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים